Audiofilska historia PEAK rozpoczęła się ponad 20 lat temu. Kierując się głęboką miłością do muzyki i prawdziwą pasją zarówno do rzemiosła, jak i technicznej perfekcji, narodziła się seria całkiem wyjątkowych głośników dla prawdziwych entuzjastów.

Wysokość: 172 cm

Szerokość: 40 cm

Głębokość: 58 cm
Waga: 225 kg

Skuteczność: 89 dB

Impedancja: 4 omy

Pasmo przenoszenia - Imponujące

Specyfikacja

Dragon Legacy

Jednym z rzadkich i wyjątkowych atutów firmy do dziś jest własna produkcja obudów zgodnie z naszą dumną duńską tradycją meblarską. Rzemiosło, dogłębna znajomość właściwości materiałów i dążenie do absolutnej wolności od rezonansu zaowocowały obudowami o niezrównanej stabilności w ekskluzywnym, ponadczasowym designie. Po reorganizacji firmy w 2021 roku zarówno najnowsza technologia pomiarowa, jak i niezrównany know-how w zakresie głośników zostały dodane na najwyższym poziomie. W tym celu PEAK współpracuje obecnie z Fink Audio-Consulting w Essen. Wilfried Ehrenholz, współwłaściciel PEAK i Karl-Heinz Fink znają się od dziesięcioleci i razem mają ponad 80 lat doświadczenia w rozwoju technologii głośników high-end. Całkowicie nowy Dragon Legacy to zwieńczenie historii tej firmy! Obudowa została przeprojektowana od podstaw i ma niemal monumentalny wygląd. Wszystkie sterowniki to nowe rozwiązania, specjalnie dla tego projektu. Zwrotnica jest zbudowana z najlepszych komponentów, jakie można obecnie wyprodukować. Są one starannie dobierane pod względem techniki pomiarowej i dźwięku.

 

Całkowita waga Dragon Legacy 225 kg (każdy) jest niezbitym dowodem na solidność konstrukcji. Ściany boczne składają się z 4 warstw materiałów o wysokiej amortyzacji o grubości 46 mm. Połączenie pięciu segmentów przedziałów ma grubość nawet 82 mm. Istnieje specjalna wytłumiona komora X-over wypełniona piaskiem, która utrzymuje wszystkie możliwe efekty mikrofonowe z systemu. Zapewnia stałą temperaturę dla wszystkich komponentów, nawet na najwyższych poziomach. Górna warstwa ścianek bocznych składa się z litego orzecha włoskiego o grubości 14 mm (w zależności od wersji). Sześć eleganckich, ale bardzo mocnych regulowanych nóżek osadzonych na masywnych stalowych prętach zapewnia doskonałe uziemienie głośnika. Sterowniki są rozmieszczone symetrycznie. To sprawia, że ​​Dragon Legacy zachowuje się jak źródło punktowe. Odbicia od podłogi i sufitu są zminimalizowane.

 

Staranne dostrojenie tonów niskich, średnich i wysokotonowych w połączeniu ze złożoną zwrotnicą daje zapierającą dech w piersiach realistyczną przestrzenność i niezwykle precyzyjne odwzorowanie najdrobniejszych szczegółów. Część basowa wyposażona jest w dwa przetworniki o średnicy 28 cm. Są one wyposażone w 75-milimetrowe cewki drgające na tytanowych kształtkach o szczególnie długim skoku liniowym. Membrana składa się z wielowarstwowej kompozycji impregnowanego papieru i pianki. Jest wyposażony w symetryczny system magnesów napędowych, który stabilizuje impedancję podczas wychylenia, zapewniając bardzo niskie zniekształcenia harmoniczne i niską intermodulację. System bass-reflex z wyrównaniem 4-go rzędu jest dostrojony z płaskim podbiciem, dzięki czemu pasmo przenoszenia jest zoptymalizowane do pomieszczeń odsłuchowych, zajmując się typowym wzmocnieniem pomieszczenia przy bardzo niskich częstotliwościach. Zapytaj o szczegóły.

NOWA LINIA

RECENZJA

ZAMÓW

PREZENTACJĘ

QUALITY AUDIO

Kontakt

Email: qualityaudio@wp.pl

Telefon: +48 603987280

Adres

FHU Quality Audio

ul. Letniskowa 7, 87-140 Chełmża

NIP PL8792676816

Copyright © 2024 Qualityaudio