Konstrukcja: 3-drożny podwójny bas

Częstotliwość zwrotnicy: 3,50 Hz./ 2400 Hz
Zakres częstotliwości: 20 - 30 000 Hz
Czułość: 90 dB przy 1 w. / 1m.
Impedancja: 5 Ohmów +/-1 om, PLIC (Peak Linear Impedance Control)
Wymiary (WxSxG): 115 x 30 x 54 cm
Waga: 90 kg każdy

NOWA LINIA

RECENZJA

ZAMÓW

PREZENTACJĘ

QUALITY AUDIO

Kontakt

Email: qualityaudio@wp.pl

Telefon: +48 603987280

Adres

FHU Quality Audio

ul. Letniskowa 7, 87-140 Chełmża

NIP PL8792676816

Copyright © 2024 Qualityaudio

El Diablo

El Diablo to zdecydowanie najbardziej udany głośnik Peak. W 2007 r. amerykański magazyn „Stereophile” opublikował niesamowitą recenzję, w której szczegółowo omówiono pierwszą wersję. El Diablo był przez lata stale ulepszany dzięki aktualizacji głośników, lepszym komponentom zwrotnicy, nowej konstrukcji obudowy itp. Najnowsza wersja z 2021 roku jest całkowitym przeprojektowaniem poprzednich wersji.

 

Obudowa, przetworniki i zwrotnica zostały znacznie ulepszone, a głośnik jest teraz jeszcze bardziej konkurencyjny wśród najlepszych głośników High-End na całym świecie. Diablo to prawdziwy głośnik w każdym pokoju odsłuchowym, jeśli chodzi o estetykę i przede wszystkim wysublimowane aspekty muzyczne. Proces projektowania i rozwoju miał główny priorytet, aby stworzyć najbardziej zrównoważoną i naturalną reprodukcję na wszystkich poziomach odsłuchu. Odtwarza subtelne smyczki orkiestry w ten sam autentyczny sposób, w jaki odtwarza pełną orkiestrę symfoniczną lub zespół hardrockowy. Ciężka i wyjątkowo dobrze wytłumiona obudowa jest wyposażona w port bass-reflex.

 

Specjalnie zaprojektowane przetworniki w El Diablo bezkompromisowo odtwarzają każdą muzykę od najwyższych tonów do najniższych częstotliwości z nieskompresowaną dynamiką. Rygorystyczna konstrukcja obudowy Peak po raz kolejny pokazuje jej znaczenie dla realistycznej reprodukcji muzyki.

 

Średnica jest najważniejszym przetwornikiem, który zapewnia realistyczny i naturalny dźwięk, a średnica El Diablo została specjalnie opracowana, aby spełnić jedną z głównych zalet Peaks, powodując znikanie głośnika podczas słuchania muzyki. Dzięki niezliczonym godzinom słuchania, dostrajania i ulepszania głośnika średniotonowego i oddzielnej zwrotnicy z 2021 roku, teraz idealnie współpracuje z przetwornikami basowymi i głośnikiem wysokotonowym, wzmacniając nasz cel, jakim jest otwarcie obrazu dźwiękowego na najwyższy poziom.

 

Inżynierowie Peak spędzili miesiące na pomiarach i sesjach odsłuchowych, aby osiągnąć liniową charakterystykę częstotliwościową, zoptymalizować odpowiedź fazową i przejściową oraz wyrównać impedancję do perfekcji. Impedancja liniowa to kolejna prawdziwa zaleta wszystkich głośników Peak. Liniowość impedancji powoduje łatwe obciążenie wzmacniacza i pozytywnie wpływa na jakość dźwięku, ponieważ wzmacniacz może pokazać swój prawdziwy i bezwysiłkowy potencjał. Peak zawsze przykładał do tej kwestii dużą wagę i nieustannie dąży do uzyskania idealnie płaskiej krzywej impedancji. El Diablo oznacza 25 lat doświadczenia w opracowywaniu głośników najwyższej jakości. Nasza wizja zawsze brzmiała: Żadnych kompromisów i cięcia kosztów, aby zagwarantować to naszym klientom.

Specyfikacja